SON HABERLER

TAŞERON MAAŞLARINA VERİLMEYEN ZAM 4/D'Lİ İŞ İLANINDA YER ALDI 2020

Taşeron işçilerin kadroya alınmasının ardından , işçilere verilmeyen yüzdelik dilimler yeni ilanlarda yer aldı.
14 Ocak 2020 15:48

Yeni ilanda taşeron detayı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan 4/D 'li işçi alımı ilanında taşeron detayı dikkatleri çekti. Yayımlanan ilanda güvenlik, temizlik görevlisi ve işçi alınacağına yer verildi. KPSS şartı olmadan yapılan personel alımında başvuru ekranı ve şartları için TIKLAYIN

MAAŞ TABLOSU

Yayımlanan duyuruda işçilere verilecek maaşlara da yer verildi. İşte alınacak temizlik görevlis, güvenlik görevlisi ve ustalara verilecek maaş:

 

DAHA ÖNCE TAŞERON İŞÇİ OLARAK ALINIYORDU

Yukarıdaki kadrolara daha önce taşeron işçi alımı yapılıyordu. Ancak KHK ile taşeron işçilerin kamuya alınmasının ardından Milli Saraylara işçi alımı için 4/D'li kamu işçisi alımı ilanı yayımlandı. Alınacak işçiler 4/D statüsünde istihdam edilecek. 

Bu tabloya baktığımızda taşeron işçilere verilmeyen asgari ücretin yüzdelik fazlalarının 4/D'li işçilere verildii görülüyor. 

Aynı pozisyonlarda taşeron işçi olarak hala çalışan işçilere asgari ücret verilmektedir. Bu ilan ile alınacak işçilerden ise sadece 20 tanesine asgari ücret verilecek. 

KAMU BÜLTENİ

İZDÜŞÜM MEDYA SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
Levent
Teknik servis olarak maaslar az.memur olarak teknik servis olarak çalissam daha cok alacagim.Direk 696 olarak kadroya gecen ile sonradan gecenler arasinda da farklar var.En dogrusu yıllar öncesinde söz verildigi gibi bütün çalisanlar tek isimde toplanmasi herkesin sadece Kamu personeli olarak düzeltilmesi .