SON HABERLER

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞİKLİĞİNDE İL-İLÇE EMRİ VERİLMELİDİR

Anadolu Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak “2020 Yarıyıl Tatili Mazerete Bağlı Yer Değişikliği” döneminde mazerete bağlı yer değişikliği yapılamayan öğretmenler için il-ilçe emri verilmesini talep etti
14 Ocak 2020 13:30

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

 

 

Sayı:1057-20/5545                                                                                      Tarih:13/01/2020

Konu: Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Verilmesi

 

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

 

     İlgi: a) T.C. Anayasası

             b) 2020 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle         Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu 

 

           Bilindiği üzere bakanlığınız tarafından geçtiğimiz günlerde “2020 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme” duyurusu yayınlanmıştı. Söz konusu duyuruya göre mazerete bağlı yer değiştirmeler, norm kadro açığına göre öğretmenlerin tercihlerine göre hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

       

           Belirtmek gerekir ki; öğretmenler iller arasında veya il içinde durumlarına uygun norm açığı bulunan kuruma atansalar dahi, sağlık özrüne uygun hastaneye olan uzaklık veya eşinin bulunduğu yerleşim yeri gözetilmeden atamasının yapılması sorunu çözmeyecektir. Bu durumda arasında yüzlerce kilometre mesafeler bulunan iller ve ilçeler olduğu düşünülürse, mazerete bağlı yer değişikliği amacına ulaşmamış olacaktır.

 

          Bundan dolayı mazerete bağlı yer değişikliğinde il-ilçe emrinin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Atamaların amacına ulaşması için ve öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken mazeretini düşünmeye devam etmemesi için ilçe emri büyük gerekliliktir.

         

          Gereğini arz ederiz.

Mazerete Bağlı Yer Değişikliğinde İl-İlçe Emri Verilmelidir

 

 

 

SENDİKA BÜLTENİ

İZDÜŞÜM MEDYA SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #